Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

21:53 17 Comments A+ a-


Tytuł : Dlaczego mężcyźni kochają zołzy


Autor : Sherry Argov


Liczba stron: 224


Wydawnictwo : G+J


Ocena : 4/6


Zadajmy sobie proste pytanie. Kim tak właściwie jest zołza? Według internetowego słownika języka polskiego to : Kłótliwa, dokuczliwa kobieta, jędza. Sherry Argov to dementuje oraz nadaje temu słowu zupełnie nowe znaczenie :
"Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną, nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi co myśli i robi co chce. Jej zadziorność pociąga mężczyzn i podnosi temperaturę."
Sherry rozglądając się wśród znajomych, odpisując na maile i przeprowadzając ankiety doszła do wniosku, że kobiety są... zbyt miłe! Postanowiła ostro nimi wstrząsnąć i o dziwo, większość mężczyzn przyznała jej rację. Stwierdzili, że "ciepłe kluchy", które na wszystko się godzą i są nadgorliwe wcale ich nie pociągają. Pragną kobiet z charakterem, które znają swoje poczucie wartości i w razie potrzeby potrafią unieść się honorem. Autorka z każdą kolejną stroną kształci w nas szacunek do samej siebie. Pragnie byśmy na pierwszym miejscu zawsze stawiały własne potrzeby. Świat się nie zawali, jeśli zamiast wykwintnej kolacji zaproponujesz mu kanapki ani gdy wyraźnie uwzględnisz, kiedy nie możesz się z nim spotkać, bo masz inne plany. Sherry Argov nakłania nas do tego byśmy nigdy nie uzależniały całego swojego życia od mężczyzny, bo niszczymy same siebie. Chce, abyśmy rozwijały swoje zainteresowania, spotykały się z koleżankami.

"Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność."


Dziewczyny coraz częściej się nie szanują i można naprawdę załamywać ręce patrząc czasem na ich zachowanie. Tracą przytomność umysłu i nie jednej przydałaby się szczera rozmowa z Sharon. Myślę, że szczególnie warto podsunąć tą książkę młodym osobom oraz tym, którzy już nie potrafią sobie poradzić ze swoim związkiem.
W książce znajduje się setka "zasad atrakcyjności", które odpowiednio opisane łatwo trafiają do głowy. Aby nie były to suche fakty autorka opowiada nam historie swoich znajomych, przytacza rozmowy i cytuje maile. Jest to przyjemne urozmaicenie. Autorka również w formie tabelki stara nam się uzmysłowić oczywiste różnice między miłą dziewczyną, a zołzą.
Czasami przy tej lekturze powinniśmy zmrużyć nieco oko, a czasem nadstawić ucho. Wszystko jest kwestią odpowiedniego wyczucia. Książka warta uwagi, chociaż przez całe 222 strony wałkuje się to samo. Szybko może się znudzić.
Osobiście książka mi się spodobała, ale czytałam ją wyrywkowo. Tematy, które wydawały mi się nieciekawe opuszczałam. Oceniając tą książkę jako poradnik, ocenię wysoko, ponieważ widać tu precyzję i dobry kontakt z czytelnikami. Jednak patrząc na nią pod kątem interesującej książki wypadłaby dość słabo.


Kochani! Pewnie zauważyliście, że dość drastycznie zmieniłam wygląd bloga. Jestem bardzo zadowolona, bo od dawna mi się marzyło coś ciekawszego od tego co musiałam oglądać za każdym razem, gdy wstawiałam wyskrobany post. Bobik spadła mi prosto z nieba! Okazała się bardzo sympatyczną osóbką, w dodatku czyniącą cuda. Zapraszam Was do niej : http://kopnij-to.blogspot.com/  . Jak Wam się podoba szablon?

17 komentarze

Write komentarze
Unknown
AUTHOR
14 lutego 2014 21:58 delete

Nowy szablon bardzo mi się podoba :)
Co do książki - mam ostatnio "fazę" na poradniki, więc chyba nie zaszkodzi przeczytać i tej ;)

Reply
avatar
15 lutego 2014 01:11 delete

Myślę, że taka słabość do zołz jest po prostu... szkoda gadać. Najlepsze jest jednak to, że każda kobieta ma coś z zołzy :D

MyBooks - Nasze Recenzje

Reply
avatar
Elżbieta
AUTHOR
15 lutego 2014 11:00 delete

Szablon jest śliczny, taki bardzo delikatny. Sama myślę nad zmianami, bo ta czerń u mnie jest depresyjna :C
Co do książki, cóz nie czytałam jej, ale przyznaje autorce całkowita rację (gdyż mój mężczyzna uświadomił mi, ze jestem właśnie taką tytułową "zołzą" i za to mniwe kocha :D)

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
15 lutego 2014 14:44 delete

Śliczny szablon! A książka... Cóż, chyba kupię sobie i się dowiem :P

Reply
avatar
15 lutego 2014 15:19 delete

Czytałam tę książkę. W niektórych kwestiach mnie przekonała, w innych nie. Generalnie uśmiałam się w niektórych fragmentach.

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
15 lutego 2014 16:43 delete

Krainę Lodu oglądałam i baaaaardzo mi się podobała ;) nawet napisałam "recenzję" u siebie na blogu :3

Reply
avatar
Kropka
AUTHOR
15 lutego 2014 16:58 delete

W takim razie daj znać! ;)

Reply
avatar
Kropka
AUTHOR
15 lutego 2014 17:04 delete

Właśnie zauważyłam i już naskrobałam komentarz. ;)

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
15 lutego 2014 18:17 delete

Coś tam słyszałam, ale ravzej mnie nie zachęciła.

Reply
avatar
Besia
AUTHOR
15 lutego 2014 21:55 delete

ohhhh, jak pięknie mnie pozdrowiłaś, dziękuję! :)

Reply
avatar
Kropka
AUTHOR
15 lutego 2014 22:51 delete

A proszę bardzo, należy Ci się! ;)

Reply
avatar
test
AUTHOR
16 lutego 2014 00:37 delete

Nie chcę się nudzić, a takiej książki nie mam potrzeby czytać :)
Szablon jest piękny!

Reply
avatar
Anonimowy
AUTHOR
16 lutego 2014 11:36 delete

Czytalam podobna do niej ksiazke : Dlaczego mezczyzni poslubiaja zolzy?
Duzo sie przeklada na zycie, jak to sie czyta, niby taka ksiazka a wiele mi dala XD

Reply
avatar
16 lutego 2014 15:13 delete

Nie ciągnie mnie zbytnio do tej książki, ale kto wie... :) W końcu temat ciekawy.

Reply
avatar
16 lutego 2014 16:14 delete

Wiele razy mijałam ją w bibliotece, jednak nigdy nie zdecydowałam się jej przeczytać :p

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
17 lutego 2014 19:15 delete

Hmm, a kochają zołzy ?:) to może powinnam się postarać nią zostać ...:)

Reply
avatar
Kaś
AUTHOR
27 marca 2014 19:15 delete

Czytałam tę książkę kilka lat temu i wtedy faktycznie byłam z niej zadowolona. Teraz, z czasem, widzę coraz więcej mankamentów - podejście w niej opisane jest skrajne i naprawdę łatwo przeciąć z tą "zołzowatością" w drugą stronę. Ale cała książka jest zabawna i zgodzę się, że interakcja z czytelnikiem jest na naprawdę wysokim poziomie. (:

Reply
avatar

Dziękuję za komentarze. Każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny i motywuje mnie do dalszej pracy. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu