Kaktus w sercu

19:46 13 Comments A+ a-


Tytuł : Kaktus w sercu


Autor : Barbara Jasnyk


Liczba stron: 221


Wydawnictwo :  W.A.B


Ocena : 3/6
Miałam dziesięć lat, gdy błyszczącymi oczyma oglądałam kolorową okładkę tej książki, którą widziałam już w każdej odwiedzonej ksiegarni. Marzyłam o tym, żeby sprezentować ją mamie. Sądziłam, że skoro wszędzie o niej mówią to musi być naprawdę świetna. W sumie cieszę się, że ta książka nie posłużyła jako prezent dla mamy. Jestem pewna, że byłby to jeden z gorszych prezentów jakie w życiu dostała.

Rzadko się zdarza, że ktoś ryzykuje połączenie fikcji z rzeczywistością. To ryzykowne posunięcie na które zdecydowali się reżyserzy popularnego swego czasu serialu "Teraz albo nigdy". Jedną z jego bohaterek jest właśnie Barbara Jasnyk, która wydaje debiutancką książkę. Ku ogólnemu zdziwieniu książka rzeczywiście ukazuje się w księgarniach! Jak łatwo się domyślić szybko zyskała popularność, więc był z niej nie zły zysk.

Książka opowiada o losach Ani, która jest szczęśliwie związana z Wiktorem. Oboje pracuje jako dziennikarze w "Podglądzie". On jest ulubieńcem redaktora naczelnego, ona szarą myszką do pomiatania. Oboje marzą o "Peryskopie", prestiżowej nagrodzie dla wybitnych dziennikarzy. Oczywiście wszyscy zakładają, że zdobędzie ją Wiktor. Mężczyzna nie ma skrupułów, chce świadomie wykorzystać swoje pięć minut. Walczy ze swoim sumieniem. Z czasem Anna zaczyna dostrzegać różnice między nią a partnerem, oszołomiona zasięga od czasu do czasu rad ekscentrycznej przyjaciółki Magdy. Wiktor będzie musiał wybierać między miłością swojego życia a pasją i sławą.

Książka jest pisana wartko i bardzo swobodnie. Szybko zmienia się akcja, co mnie wciąż dezorientowało i do końca książki nie wiedziałam na czym autor się skupiał, co chciał przekazać czytelnikowi. Książka ogólnie wydaje mi się słaba. Tak zwane lekkie pióro jest tu zdecydowanym minusem, bo pióro w rękach tego autora wydawało się wręcz wyślizgiwać z dłoni. Pisał co mu przyszło do głowy i zaraz urywał, by zacząć kolejny wątek. Nie było w tym chaosu ani nudy, lecz nie było też nic wartościowego. Myślę, że może spodobać się komuś kto lubi bardzo swobodne lektury, nie zobowiązujące do niczego. Nadaje się bardziej na wakacyjne popołudnia niż zimowe wieczory.

Poszperałam trochę w internecie i okazało się, że prawdziwymi autorami książki są : Ewa Karwan- Jastrzębska i Marek Karwan-Jastrzębski.. Więc już wiem po czyje książki na pewno nie sięgnę. :)

Recenzja bierze udział w wyzwaniu : "Grunt to okładka"
13 komentarze

Write komentarze
25 stycznia 2014 19:53 delete

Czytałam tą książkę kilka lat temu i porzuciłam ją po kilkudziesięciu kartkach :( Jak dla mnie książka była bardzo nudna.

Reply
avatar
25 stycznia 2014 21:44 delete

Pamiętam jak tę książkę promowano w polskim serialu, tak na marginesie bardzo fajnym i przyjemnym. Po Twojej recenzji nie wiem czy chciałabym zajrzeć do niej.

Reply
avatar
Kaśka
AUTHOR
25 stycznia 2014 22:20 delete

Jeszcze tej książki nie czytałam

Reply
avatar
Elżbieta
AUTHOR
25 stycznia 2014 22:31 delete

Oglądałam ten serial i bardzo mnie zdziwiło, gdy dowiedziałam się, że wydali ją w rzeczywistości. Bardzo chciałam ją wówczas przeczytać, ale Twoja recenzja uświadomiła mi, że chyba teraz nie chcę. :)
Pozdrawiam!

Reply
avatar
test
AUTHOR
26 stycznia 2014 01:06 delete

Serial oglądałam i pamiętam, że go uwielbiałam :) Co do książki, to nie rzuciłam się na nią i nie mam zamiaru, skoro jest taka kiepska :)

Reply
avatar
Kropka
AUTHOR
26 stycznia 2014 09:11 delete

Niczego nie straciłaś. ;)

Reply
avatar
26 stycznia 2014 11:11 delete

Serial oglądałam, ale na książkę nie miałam ochoty i wiedzę, że intuicja mnie nie zawidoła

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
26 stycznia 2014 18:11 delete

Pamiętam, że kiedyś czytałam tą książkę i nawet nie było, aż tak źle. Serialu nigdy nie oglądałam.

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
27 stycznia 2014 18:35 delete

Nie czytałam i nie mam takiego zamiaru.

Reply
avatar
28 stycznia 2014 19:48 delete

Serial podobał mi się, więc również myślałam, że książka musi być dobra. Przeliczyłam się... Zawsze staram się przeczytać lekturę do końca, jednak w tym przypadku nie potrafiłam się zmusić.

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
3 lutego 2014 09:46 delete

Jedna z gorszych książek jakie czytałem :-)

Reply
avatar
Besia
AUTHOR
8 lutego 2014 19:56 delete

pisz na maila w razie czego, na razie i tak odpoczywam, bo nie mam pomysłów :)

Reply
avatar
ANRU.pl
AUTHOR
4 marca 2014 15:15 delete

nie znałam wcześniej :)

Pozdrawiam serdecznie
Anru :)

Reply
avatar

Dziękuję za komentarze. Każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny i motywuje mnie do dalszej pracy. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu