Człowiek w matni

22:05 3 Comments A+ a-Tytuł : Człowiek w matni

Autor : Patrick Quentin

Wydawnictwo : C&T

Liczba stron : 163

Ocena : 4/6


Cóż zaczęło się od tego, że tą ksiażkę czytać miał mój brat. Ale zanim on się za nią wziął, szybciutko porwałam mu ją sprzed nosa i nie było mnie dla nikogo.Próbowałam się dowiedzieć co nieco o panu Patricku, ot tak z czystej, babskiej ciekawości. Jednak jedyna informacja jaką znalazłam to to, że jest to pseudonim literacki aż czterech osób. "Człowiek w Matni" to prawdę mówiąć moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Czy udane? Ciężko powiedzieć. Książka naprawdę ciekawa okazała się dopiero od setnej strony.


John Hamilton - malarz, który porzucił dobrze płatną pracę w Nowym Yorku i przeniósł się do Stoneville, aby poświęcić się swojej pasji. Miał rownież nadzieję, że taka zmiania dobrze wpłynie na samopoczucie jego żony Lindy - alkoholiczki. Oh, właśnie. Linda. Czytając o niej wciąż przed oczami miałam Marilyn Monroe. Piękna, uśmiechnięta, towarzyska, przesłodka, z powalającym urokiem osobistym, a z drugiej strony zupełnie inna osoba. Nie potrafiąca się odnaleźć, przebiegła oszustka, nieprzediwywalny wulkan gniewu.
John jak tylko mógł tuszował i ukrywał przed znajomymi nałóg żony. Na próżno.

Teraz, gdy Linda zniknęła, a on wyjawia przykre sekrety z ich małżeństwa - nikt nie chce mu wierzyć. A każdy z osobna ma przeczucie, że kobieta nie żyje. Lindę mają za bóstwo, Johna za potwora. Wszystko mówi przeciwko niemu. Oparcie i pomoc znalazł tylko w przyjaznym małżeństwie - Vickie i Bradzie i dzieciach z maisteczka. Ale czy i oni nie zechcą go wydać policji?

Z tyłu książki możecie znaleźć taki tekst "Nazwisko Patricka Quentina jest gwarancją dobrego kryminału. Wielu czytelników już to wie...". A ja na podstawie tej książki z czystym sumieniem te słowa mogę potwierdzić.Książka została przeczytana w ramach wyzwania Trójka E-pik.

Kropka.

3 komentarze

Write komentarze
nmich131
AUTHOR
6 marca 2013 12:39 delete

Lubię kryminały, a ta książka wydaje mi się bardzo ciekawa. Chętnie przeczytam. :))

Reply
avatar
Kropka
AUTHOR
7 marca 2013 14:27 delete

Cieszę sie, że masz ochotę ją przeczytać. Jak zauważyłam u Ciebie na blogu - masz teraz dużo książek oczekujących na przeczytanie. Jednak jak tylko znajdziesz czas na nią, podeślij link do recenzji. Chętnie zobaczę. ;))
Pozdrawiam, Kropka.

Reply
avatar
8 marca 2013 14:49 delete

Zapowiada sie ciekawe.
Obserwuje ;p

Reply
avatar

Dziękuję za komentarze. Każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny i motywuje mnie do dalszej pracy. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu