Doradca smaku 2

20:06 2 Comments A+ a-


Chyba każdy kojarzy Michel’a Moran’a, jest on kucharzem i pasjonatem gotowania. Głównie znany jest z programu „Master Chef”, w którym był prowadzącym i z kultowego testu „Oddaj fartucha”. Sympatyczny Francuz szybko podbił serca Polaków. Tak samo jak on na ekranie, jak i jego książki kucharskie szybko stały się popularne. Do moich rąk trafiła druga część jego książki kucharskiej.„Doradca smaku 2” to rewelacyjna pozycja dla amatorów kuchennych przygód, którzy nie grzeszą cierpliwością. Każdy z 80 przepisów został przedstawiony na kilku, dobrej jakości zdjęciach pokazujących proces powstawiania danej potrawy. Jeżeli nadal jest coś nie jasne to zamieszczone w książce kody QR odsyłają do filmów wideo.

Na pewno nie można narzekać na brak oryginalności dań, każda w pewien sposób mnie zaskoczyła. Przepisy podzielone są na trzy użyteczne kategorie: proste, lekkie oraz szybkie. W pierwszej kategorii Michel Moran proponuje m.in. ciasto biszkoptowe bez pieczenia, cannelloni ze szpinakiem i serem ricotta czy kurczaka na słodko. W drugiej czytelnicy znajdą przepis na pasztet wegetariański i solę z makaronem, zaś w trzeciej szybkie pomysły na krewetki z guacamole, oryginalne leczo czy jabłka miłości. Wiem, że niektórych dań absolutnie bym nie spróbowała, a niektóre aż się proszą o to, bym spróbowała własnych sił w kuchni. Ustalmy sobie – nie jestem najlepszą kucharką, ale lubię eksperymentować w kuchni, szukać nowych rozwiązań. Przepisy z tej książki na pewno ciekawią i na pewno są przedstawione w przystępny, nieskomplikowany sposób. Dania są proste i nie wymagają dużych zdolności kucharskich. Ksiązka zawiera przepisy z wyrafinowanymi składnikami, które mogą się wydawać trudno dostępne, ale łatwość wykonania i prezentowane zdjęcia przekonują do tego, że warto spróbować.

Sama książka jest wydana w miękkiej oprawie w formacie a5, w związku z tym jest bardzo poręczna w kuchniach małych tzn. takich jak moja. Bardzo ładnie przygotowana pod względem graficznym książka, w której przedstawiono kilkadziesiąt dobrej jakości fotografii z procesu przygotowania poszczególnych dań oraz efekt końcowy. Bardzo apetyczny efekt końcowy. To co najbardziej przykuło moją uwagę, poza bogatą szatą graficzną, to precyzyjny, a zarazem zwięzły opis wszystkich dań.


Zachęcam Was do spróbowania dań, przepisów, książki albo najlepiej – wpadnijcie do mnie, przekonam Was, że warto!


Smacznego.

2 komentarze

Write komentarze
15 czerwca 2015 21:12 delete

Uwielbiam Michela. :) Chętnie zajrzałabym do tej książki i coś na jej podstawie wyczarowała. :)

Reply
avatar
16 czerwca 2015 14:27 delete

Uwielbiam gotować, ale jego dania pewnie składają się z jakichś bardzo wyszukanych składników ;)

Reply
avatar

Dziękuję za komentarze. Każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny i motywuje mnie do dalszej pracy. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu