Yellow Bahama W Prążki

22:05 1 Comments A+ a-

Tytuł : Yellow Bahama W Prążki
Autor: Ewa Nowak
Ocena : 5/10
Liczba stron : 200
Recenzja :
Ewa Nowak jest ściśle związana z młodzieżą. Jako pedagog-terapeuta współpracuje z młodzieżowymi gazetami oraz wydała wcale nie mało książek dla nastolatków. Jest to już dość znana i szanowana w naszym kraju autorka.  W swych pracach porusza różne tematy bliskie osobom w młodym wieku. Pisze o pierwszej miłości, szkolnej przyjaźni i przemocy wśród rówieśników.
To fajnie, że w spis lektur wprowadzają książki współczesne, na pewno więcej osób zacznie się interesować literaturą.
Główną bohaterką „Yellow Bahama w Prążki” jest Hania – zakompleksiona dziewczyna z nadwagą i niskim poczuciem wartości. Na samym początku książki pisze e-maila do autorki książki, z którą kilka dni wcześniej odbyło się spotkanie w bibliotece mamy bohaterki.  Chciałaby, aby jej życie stało się natchnieniem dla autorki i aby napisała na jego podstawie książkę. Jest świadoma tego, że jej marzenie jest nierealne – ponieważ zdaje sobie sprawę, iż jej życie jest bardzo nudne. Chociaż autorka nie odpisuje jej na e-maile dziewczyna wysyła coraz to nowsze wiadomości, można nawet stwierdzić, że traktuje tą korespondencję niczym pamiętnik. Opowiada nieznajomej kobiecie o szczegółach swojego życia : o swoich słabościach, o rodzinie, przyjaźni męsko-damskiej i przyjaźni między dziewczynami, pierwszej miłości, konfliktach z rówieśnikami i o szkole. Pisze czasami bardzo intymne przemyślenia, a Orzy tym bardzo swobodnie i zabawnie.
Mi osobiście książka się nie podobała, nie przepadam za książkami z działu młodzieżowego. Ale wiem, że wiele moich koleżanek polubiły tą książkę, a jedna z nich poczęła z większą żarliwością zaczytywać się w książkach. Sądzę, że do szkół powinno się wprowadzić więcej książek współczesnych, tak by zachęcić nastolatków do sięgania po literaturę.Kropka.

1 komentarze:

Write komentarze
izabela
AUTHOR
12 maja 2014 07:37 delete

najpierw przyciągnął mnie tytuł ale książka wydaje się być ciekawa, lubie taką tematyke, jesłi udała mi się ją zdobyć na pewno przeczytam :)

Reply
avatar

Dziękuję za komentarze. Każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny i motywuje mnie do dalszej pracy. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu