Swobodna

15:19 4 Comments A+ a-


Tytuł : Swobodna


Autor : S.C. Stephens


Liczba stron : 622


Cena z okładki : 44, 99


Wydawnictwo : Akurat


Ocena : 4/6Kiera i Kellan po burzliwym romansie , wzlotach i upadkach - w końcu są razem. Oboje, świadomi swoich wad, starają się dla siebie nawzajem, być choć trochę lepszymi ludźmi. Przysięgają nie popełniać więcej tych samych błędów. Kiera wierzy, że jest w stanie stworzyć cudowny związek z wrażliwym wokalistą, który zdobył jej serce. Jednak, kiedy Kellan wyrusza ze swoim zespołem w trasę koncertową, Kiera zaczyna wątpić w siłę ich wspólnych postanowień.

Po pierwszym tomie trylogii miałam mieszane uczucia. Szczególnie irytowała mnie główna bohaterka, która była niesamowicie bezmyślna. Obawiałam się, że to samo mnie spotka w drugiej części, jednak tym razem potrafiłam Kierę zrozumieć w większości sytuacji, wydaje mi się, że nieco wydoroślała i starała się panować nad swoimi emocjami. Okazało się też, że znalazła swoją pasję, rozwija się i staje się niezależna. Obawiałam się również o fabułę, myślałam, że będzie poplątana i przewidywalna. Co prawda potrafiłam wiele sytuacji przewidzieć, ale wydaje mi się, że wątki były tu ciekawsze i mniej banalne niż w "Bezmyślnej". Ciekawiło mnie to jak potoczą się losy Anny i Griffina - autorka mnie nie zawiodła, stworzyła dla nich bardzo ciekawy scenariusz. To oni byli dla mnie najlepszymi postaciami i właściwie tylko ich dalsze losy mnie ciekawią.
Styl pisania autorki niestety się nie zmienił, nad czym wciąż ubolewam, bo taka forma pisania najmniej mi odpowiada. Mam wrażenie, że przedstawia ona czytelnika jako osobę, której wystarczy pokazać ciekawą historię, bez zbędnego bawienia się w układanie tego w interesującą formę. Jednak to właśnie prosty styl autorki sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko, z zapartym tchem. 
Tak jak w poprzednim tomie skupiliśmy się na szczerości i sile uczuć, tak w "Swobodnej" głównym tematem jest zaufanie. Bohaterowie walczą z własnymi słabościami i starają się nie zważać na to co podpowiada im złośliwy chochlik w głowie, budują zaufanie. Łączy ich silna miłość, ale jest bardzo burzliwa i przewrotna.
W porównaniu do części pierwszej, ta książka wypada lepiej. Wiem, że wiele osób czeka na kolejną część, jednak ja obawiam się, że fabuła może być bardzo naciągana i autorka nie będzie w stanie mnie zaskoczyć. Chociaż... kto wie?


4 komentarze

Write komentarze
8 listopada 2014 15:23 delete

Fajnie, że ta książka jest odrobinę lepsza od poprzedniej. Nie ma nic gorszego od bezmyślnych bohaterek :P Sama jednak nie zamierzam poświęcać jej czasu. Trochę wtórna historia.

Reply
avatar
test
AUTHOR
9 listopada 2014 12:57 delete

Szkoda, że i ta część zawodzi. Ja chyba odpuszczę tę serię.

Reply
avatar
Tosia
AUTHOR
11 listopada 2014 20:42 delete

Chciałabym przeczytać i pierwszy tom i ten też :)

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
14 listopada 2014 21:14 delete

Nie wiem co sądzić o tej serii. Różne opinie, bardzo skrajne powodują, że sie ciągle waham :]

Reply
avatar

Dziękuję za komentarze. Każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny i motywuje mnie do dalszej pracy. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu