Ekranizajca w marcu!

21:02 7 Comments A+ a-Całkiem niedawno skończyłam czytać "Kamienie na szaniec" i jak się okazuje ekranizacja jest już w przygotowaniu!  Korzystając z okazji, że jeszcze wszystko jest na świeżo, postanowiłam z Wami podyskutować na ten temat.;) Właśnie dziś zakończyły się zdjęcia. Sceny są kręcone w Lublinie, a reżyserem jest Robert Gliński (twórca m.in."Cześć Tereska"). Film ukaże się w kinach w marcu - sądzę, że to nie przez przypadek. W "Kamieniach..." marzec jest szczególnym miesiącem. To właśnie wtedy aresztowano Rudego, zrealizowano akcję pod Arsenałem. A trzydziestego marca zmarli Alek i Zośka. Jeśli tylko mi się uda, właśnie tak sobie uczczę urodziny - wypadem do kina. Mam jednak wrażenie, że film nie będzie w stanie oddać tego, co ma w sobie książka. Te słowa jak nic innego są w stanie nam uzmysłowić, kim byli ci chłopacy. Nie jestem taka pewna czy to samo będzie w stanie zrobić obraz. Może jednak jestem w błędzie i film okaże się absolutnym fenomenem? Mam taką nadzieję! 
Jednak... Jednak film ma już u mnie dużego minusa. Za co? Za obsadę! Byłam tak zadowolona, a tu masz ci pech. Porównajmy więc:

Autentyczne zdjęcia bohaterów książki "Kamienie na szaniec" Źródło

Zdjęcie aktorów. Źródło


Wszystko, by było okej. Byłam wręcz wniebowzięta, kiedy zobaczyłam tak dobraną obsadę i chyba nie miałabym się, do czego doczepić, gdyby zaczynając od lewej stał Alek, Rudy i Zośka. Jednak wcale tak nie jest. Okazuje się, że szczupłym, wysokim chłopakiem jest Zośka. Zupełnie mi to nie pasuje. Czy tylko ja uważam, że był to straszny pomysł, czy Wy również odnosicie takie wrażenie? 
Mam nadzieję, że do marca otrząsnę się z tego szoku i nie będę patrzeć na film, tylko przez pryzmat obsady. 


Zapraszam Was też to obejrzenia zwiastuna:


7 komentarze

Write komentarze
3 października 2013 21:16 delete

Nie wiedziałam, że będzie ekranizacja!
Mam nadzieję, że będzie udana, bo ta historia jest warta tylko genialnej produkcji!
Obejrzałam zwiastun na filmwebie - jak dla mnie na razie porażki nie ma. Aktorzy wydają się na pierwszy widok "ogarnięci" (że się tak wyrażę) i myślę, że wiedzą, jak wielkie wyzwanie mają przed sobą. No i równocześnie szansę :)

Reply
avatar
Magda M.
AUTHOR
3 października 2013 23:48 delete

To jedna z niewielu lektur szkolnych warta przeczytania. Pamiętam, jak nawet osoby BARDZO nie lubiące czytać tkwiły z nosem w tej książce.
Co do ekranizacji, mam mieszane uczucia. Czy zna ktoś ekranizację lepszą od książki? No, może poza Forrestem Gumpem. Zawsze coś jest nie tak w ekranizacji. A potem człowiek się tylko irytuje ;)
Pozdrawiam!

Reply
avatar
Kyou
AUTHOR
4 października 2013 14:55 delete

Film nie dla mnie - książki nie przeczytałam. Lubię takie tematy, jednak... Kamienie na szaniec to nie dla mnie.

Reply
avatar
Paulina K.
AUTHOR
4 października 2013 15:29 delete

Ale fajnie, nawet nie wiedziałam:)

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
5 października 2013 20:15 delete

Nie czytałam książki, ale mam w planach. Co do obsady, to zgadzam się z Tobą :)

Reply
avatar
test
AUTHOR
14 października 2013 15:30 delete

Nawet nie wiedziałam, że będzie ekranizacja! Tą książkę wspominam bardzo miło, jest wzruszająca i brakuje słów, aby wszystko o niej opowiedzieć.
Do kina na pewno pójdę - a co do obsady, to nie będziesz zwracała na to uwagi :) A nawet jeśli, to postaraj się nie, aby nie popsuć sobie całego filmu :)
Pozdrawiam!

Reply
avatar
yllla
AUTHOR
29 października 2013 08:58 delete

Będzie ekranizacja! Fajnie :)

Jak dla mnie aktorzy, których zdjęcia umieściłaś pod zdjęciami "Alek" i "Rudy" świetnie pasują. Ten chłopak z lewej, jakoś mi nie pasuje, ale najważniejsze, żeby dobrze grali :)

Reply
avatar

Dziękuję za komentarze. Każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny i motywuje mnie do dalszej pracy. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu