Ogród Kamili

14:02 6 Comments A+ a-

Tytuł : Ogród Kamili


Autor : Katarzyna Michalak


Liczba stron : 366


Cena z okładki : 34, 90


Wydawnictwo : Znak


Ocena : 4/6
Chyba byłam niesprawiedliwa bezpodstawnie mając uprzedzenia do Katarzyny Michalak. Tym bardziej się sobie dziwię, gdy po tak przyjemnej lekturze wciąż nie mogę się ich pozbyć.

Sama okładka książki zachwyca. Jest idealnie dopasowana do treści. Oddaje wszystko, co powinniśmy wiedzieć o głównej bohaterce. Ładna, zakompleksiona, odwrócona od ludzi, kochająca kwiaty, romantyczna, naiwna, żyjąca w swoim świecie. Kamila to naprawdę specyficzna osoba, której mimo swojego wieku, ciężko przychodzi stanięcie na własne nogi. Wciąż sobie wyrzuca, że siedzi na garnuszku u cioci, z którą zamieszkała w wieku 16 lat, gdy zmarła jej matka. Jej odejście było dla niej dużym ciosem. Tym bardziej, że nie miała nikogo oprócz cioci Łucji i Jakuba - swojej pierwszej miłości. Który zresztą odszedł od niej w tym samym dniu, co mama. Bez słowa wyjaśnienia, odszedł równie szybko jak się pojawił. Kamila długo nie potrafiła sobie z tym poradzić. Nocami analizowała ostatnią rozmowę z mamą i dzień w dzień przez osiem lat wysyłała maile do Jakuba. Na żaden nie odpisał.
Kiedy Kamila postanawia zacząć żyć, każdy kolejny dzień okazuje się coraz większym chaosem. Wszystko jednak zaczyna układać się po jej myśli, a ona cieszy się swoim szczęściem, nieświadoma podstępnej manipulacji.
Muszę przyznać, że fantazji Katarzynie Michalak nie brakuje. Stworzyła zawiłą opowieść z szybkimi zwrotami akcji. Fabuła była na tyle wciągająca i porywcza, że muszę przyznać z uśmiechem, że nie mogłam się od niej oderwać, co dawno mi się nie zdarzyło. Jednak ta wartka akcja była do bólu banalna, przesłodzona i przewidywalna. Z drugiej strony można to uznać za plus - lekka, niezobowiązująca książka na lato. Patrząc na to pod tym względem jak najbardziej się zgadzam. Przyjemnie mi się później rozmyślało o miłosnych zawirowaniach Kamili.
Trudno mi się jednak określić, co do autorki. Na pewno nie zostanę jej fanką, ale też nie wrogiem.
 

A Wy czytaliście jakąś książkę tej autorki? Jak wrażenia?  

6 komentarze

Write komentarze
Unknown
AUTHOR
10 lipca 2014 15:21 delete

Nie przepadam za twórczością tej Autorki, dwa spotkania były raczej nieudane i nie planuję kolejnej lektury jej książek.

Reply
avatar
10 lipca 2014 18:29 delete

Książka przede mną, ale widzę, że będę zadowolna

Reply
avatar
11 lipca 2014 19:02 delete

Chcę przeczytać jakąś książkę tej autorki. Ten tytuł brzmi zachęcająco :)

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
12 lipca 2014 20:38 delete

Sporo słyszałam, ale jednak to nie dla mnie ;) Choć nie wykluczam, ze kiedyś przeczytam ;)

Reply
avatar
18 lipca 2014 13:37 delete

Ja jeszcze nigdy na tę autorkę nie trafiłam. Ale nie jestem fanką miłosnych powieści w sumie o niczym, więc nie wiem, czy się skuszę.
Ale recenzja dobra;)

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
19 lipca 2014 09:52 delete

Tak, czytałam, niestety. Michalak nie dla mnie :]
Zapraszam do porównania opinii:
http://przezpiekneokulary.blogspot.com/2014/06/normal-0-21-false-false-false-pl-x-none_13.html

Reply
avatar

Dziękuję za komentarze. Każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny i motywuje mnie do dalszej pracy. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu