Skazani na miłość

15:18 8 Comments A+ a-

Tytuł : Skazani na miłość


Autor : Diana Palmer


Wydawnictwo : Harlequin


Liczba stron : 363


Cena na okładce : 36,99 zł


Ocena : 3/6Teraz po kilku książkach o tematyce wojennej, przyszedł czas na coś zgoła odmiennego.  Przyszedł czas na typowy romans. To dla mnie coś nowego - nigdy nie sięgałam po książki, których tematem przewodnim była zawiła, namiętna miłość. Zauroczyła mnie słodka okładka - rzeczywiście romantyczna. W rogu piękna rekomendacja New York Times'a. Liczyłam więc na coś naprawdę ciekawego i wartego uwagi.

Książka składa się z dwóch opowiadań o skomplikowanych relacjach bohaterów. Pierwsza historia opowiada o Kate i Jacobie. Znają się od dziecka, dzięki przyjaźni między dziewczyną, a Margo - bratanicy Jacoba, dużo ze sobą przebywali. Do czasu, gdy kłótnia nie rozdzieliła ich na kilka długich lat. Spotkali się ponownie na ślubie Margo, z całego serca chcieli odnowić dawny kontakt, udało im się jednak tylko bardziej skłócić. Próbując rozpaczliwie odnaleźć siebie i swoje uczucia błądzą niepewni niczego.


"Leżeli w lekkim półmroku, zobojętniali na deszcz, nasyceni, cudownie zmęczeni, pod jej bluzką i jego koszulą, jak pod mokrym kocem."W drugiej opowieści poznajemy historię Diega i Melissy, którzy przez bezmyślne kierowanie się uczuciami i poddawanie chwili zostali zmuszeni do ślubu. Poruszyło to całe społeczeństwo, ponieważ ich rodziny były od lat skłócone - krążyły plotki. Diega strasznie to zabolało, jego duma została skrzywdzona - zaczął ukrywać uczucia, którymi dażył do Melissę. Dziewczyna nie potrafiła trwać w związku pełnym nienawiści, gdy dowiedziała się, że jest z ciąży, okłamując męża uciekła. Gdy po latach Diego w końcu odnalazł swoją żonę, okazuje się, że mają wiele do wyjaśnienia, odkrywają swoje kolejne sekrety, tajemnice i stają się sobie coraz bardziej bliżsi.

Rajuśku, takiego romansidła jeszcze w rękach nie miałam! Historie były strasznie banalne i przesłodzone. Bohaterowie, gdy wyznawali sobie uczucia używali bardzo kwiecistego języka, aż dziwnie się czytało - takie to było nierealne. Autorka wciąż powtarzała co czują bohaterowie, w kółko i w kółko. Bohaterowie obu opowiadań są do siebie uderzająco podobni zaczynając od włosów na klacie i upodobania mężczyzn do papierosów po ich ciężkie charaktery. Mimo wszystko książkę czytało się lekko.
Jeśli ktoś lubi takie klimaty to pewnie by mu się spodobała, bo nie jest ciężka. Jednakże zdecydowanie nie jest to dla mnie, nie sięgnęłabym po kolejną książkę tej autorki.8 komentarze

Write komentarze
Jeannette
AUTHOR
15 listopada 2013 16:07 delete

nie sięgnę, nie lubię przesłodzonych historii . Ale tytuł trochę przyciąga- Skazani na miłosc - myslałam, że trochę co innego będzie się pod nim kryło.
Pozdrawiam

Reply
avatar
J.
AUTHOR
15 listopada 2013 16:13 delete

Brzmi jak serial argentyński po odjęciu humoru i większości zwrotów akcji. No, i mniej bohaterów jest. Mam rację?

Reply
avatar
Kyou
AUTHOR
15 listopada 2013 18:53 delete

Chętnie bym przeczytała. Mam teraz ochotę na takie bajkowe książki z happy endem.

Reply
avatar
Anne18
AUTHOR
15 listopada 2013 19:49 delete

Jakoś nie lubię tej autorki jeśli romanse to tylko Roberts.

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
15 listopada 2013 20:02 delete

nienawidzę książek bez wątku miłosnego, ale takich typowych romansideł też nie lubię. zazwyczaj rzygam po nich tęczą dalej niż widzę :c
raczej podziękuję za tę pozycję :)

Reply
avatar
20 listopada 2013 19:06 delete

jakoś nie zaciekawiły mnie opowiadania - ale taka połowiczna ocena mówi samo za siebie :) gustuje troszeczkę w innych klimatach :)

Reply
avatar

Dziękuję za komentarze. Każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny i motywuje mnie do dalszej pracy. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu