English Matters

16:34 5 Comments A+ a-

 

Tytuł : English Matters


Wydawnictwo : Colorful Media


Cena : 9,50 zł


Liczba stron : 42


Ocena : 5+/6

Trzecia klasa, test gimnazjalny zbliża się wielkimi krokami. Jak mam się do niego dobrze przygotować? Zakuwać bezsensownie słówka? Wszycy wiedzą, że to ostateczna, najgorsza opcja.
Wiadome jest też to, że najłatwiej nauczyć się języka obcując z nim. Niestety, nie znalazłam sponsora, który wysłałby mnie na jakiś wyjazd do kraju anglojęzycznego. Zaczęłam więc działać na własną rękę. Postanowiłam skorzystać z oferty wydanictwa Colorful Media. Pomagają oni przy nauce wielu języków : hiszpańskiego, niemieckiego, angielskiego, francuskiego, rosyjskiego. Najbardziej zależało mi na nauce języka angielskiego, więc w ciągu kilku dni gazety trafiły w moje ręce.
Magazyn English Matters wydał mi się najodpowiedniejszy. Jest on wydawany raz na dwa miesiące, co pozwala na dokładne zapoznanie się z treścią gazety i przyswojenie sobie nowego słownictwa. Zdecydowanym plusem gazety jest również to, że artykuły dotyczą aktualnych kwestii. Ucząc się, zatem języka, poszerzamy również wiedzę na temat krajów anglojęzycznych. Zagadnienia są bardzo ciekawe i niebanalne. Poszerzamy wiedzę dotyczącą różnych dziedzin życia, m.in. techniki, psychologii, polityki, muzyki czy sportu. Warto nadmienić, że nie są to sztywne, drętwe wiadomości - wszystko pisane jest lekkim, przystępnym stylem. Kolejną zaletą magazynu jest to, że u dołu artykułu są podawane trudniejsze słówka - bardzo ułatwia to czytanie i zaoszczędza czas. Wydawnictwo zadbało również o naszą wymowę - jeśli chcemy się w tym podszkolić, wystarczy wpisać nas stronie internetowej magazynu specjalny kod podawany przy każdym z artykułów i odsłuchać. Lektor czyta bardzo wyraźnie i powoli.


Osobiście przeczytałam już trzy wydania tej gazety. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się, co można przeczytać w najnowszym numerze zapraszam  tu.  Zależnie od wydania, magazyn dzieli się na kilka działów, podstawowymi są:
  • NEWS - ciekawostki, zabawa, aktualności. 
  • PEOPLE & LIFESTYLE - tematy związane ze stylem życia, społecznością, znanymi osobistościami. Wszystko przedstawione z wielką precyzją, dobrym podejściem i dużą garścią ciekawych informacji. 
  • CULTURE - w tym dziale poznajemy bliżej kulturę i tradycję państw anglojęzycznych. Czytamy o artystach, kinie, teatrze, sporcie itp. W jednym z artykułów znalazłam również bardzo dokładne tłumaczenie tekstu piosenki Beyonce. Fajna sprawa. 
  • ENVIRONMENT - zagadnienia związane z ochroną środowiska
  • LEISURE - dopadła Cię nuda? Rozerwij się! W artykułach w tym dziale czytamy o pomysłach na spędzanie wolnego czasu, o rozrywce i naszym hobby. 
  • TRAVEL - w numerach gazet, które czytałam podróżowaliśmy m.in. po Falklandach, Indiach i Kubie. Dowiadujemy się nowych informacji o jednych z ciekawszych miejsc na kuli ziemskiej, przy czym wciąż się uczymy języka.  
  • VOCABULARY - tematycznie podane słówka do nauki, a także krzyżówki itp.
Raz na jakiś czas pojawiają się też wydania specjalne. W moje ręce trafiły wydania dotyczące jedzenia i picia w Wielkiej Brytanii oraz kina. Są to gazety minimalnie droższe od zwykłych wydań, jednakże zgłębimy tu dokładnie wiedzę na temat wybranej dziedziny.


 
Tytuł : StartUp

Wydawnictwo : Colorful Media

Cena : 8,50 zł

Liczba stron : 42

Ocena : 4/6Kolejną gazetą tego wydawnictwa, którą miałam okazję przeczytać jest StartUp. Jak mówi wydawca, jest to najbardziej inspirują wszystkim na biznesie. Osoby, które jeszcze nie wiedzą, czego chcą - znajdą tu wiele inspiracji. Natomiast ci, którzy rozwijają już swój interes znajdą tu motywację do dalszej pracy i nauczę się wyciągać wnioski z porażek. W artykułach czytamy nie tylko o wielkich innowacjach  ( np. facebook, google), ale o ciekawych, początkujących pomysłach na biznes.

Mogę z czystym sumieniem polecić Wam to wydawnictwo, w swojej pracy są naprawdę dobrzy, rzetelni - wiedzą co robią. ;)


Za możliwość przeczytania gazet, dziękuję wydawnictwu : 

5 komentarze

Write komentarze
Agnieszka Es
AUTHOR
13 września 2013 17:42 delete

English Matters jest świetny, zwłaszcza to, że można sobie wysłuchać ze strony wydawnictwa nagrań artykułów. Pozdrawiam serdecznie

Reply
avatar
13 września 2013 18:28 delete

English Matters to coś, co z wielką chęcią bym przeczytała ;)

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
14 września 2013 10:53 delete

Już czytałam o tych gazetach, ale cena... Trochę dużo, bo to koszt książki.

Reply
avatar
Paulina K.
AUTHOR
14 września 2013 12:05 delete

Coraz więcej tych gazetek,ja jedynie wersję rosyjską bym poznała z ochotą ;)

Reply
avatar
Bulma
AUTHOR
20 września 2013 08:25 delete

Witaj, dziękuję za odwiedziny i życzę powodzenia w losowaniu!
Będe zaglądać, pozdrawiam!
BULMA

Reply
avatar

Dziękuję za komentarze. Każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny i motywuje mnie do dalszej pracy. ;)

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu